September 2022

Sidste måned skrev jeg om hvordan vi mennesker altid vil stræbe efter at forbedre vores liv. Og jeg opfordrede til at omfavne livets kontrast og mangfoldighed og til at finde nydelse i at øve os på nyt.

I denne måned vil jeg gerne følge denne opfordring op med handling.

Jeg er stolt over at kunne præsentere 2 nye kurser som starter op her i efteråret.
Det første kursus har titlen; “Loven om Tiltrækning 2.0” og handler om hvordan vi kan få denne universelle lov til at fungere i vores liv. Ikke kun som en forståelse af principperne, men som adfærd og grundopfattelse. Og for at kunne det, skal vi kunne lade os lede af vor intuition. Opleve vores følelser som en hjælp og en ledestjerne til at skabe det liv vi ønsker.

Det andet kursus har titlen; “Sjæl og Personlighed” og handler om den allernyeste viden indenfor biologien. Denne nye indsigt har mulighed for at ændre verden fordi perspektiverne berører vores psykologiske viden om os selv og vores måde at være i verden på. Hvis vi er villige til at lytte og lære nyt, har vi mulighed for at ændre vores vrede, frustration, magtsyge og egoisme til forståelse, viden og respekt for os selv og hinanden.

Jeg afholder webinarer for begge kurser.

Webinarerne er naturligvis gratis og uforpligtende og du kan finde datoer og tidspunkter her;

Jeg er voldsomt passioneret og ivrig for at fortælle og formidle og jeg håber at du har fået lyst til at være med.

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *